сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Груевски ќе се сретне со Коѕијас

gruevski-kje-se-sretne-so-kozijas copy

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, ќе оствари средба со Никос Коѕијас, министер за надворешни работи на Република Грција.

Настанот ќе се одржи во Охридска сала, Собрание на Република Македонија.

 

Најчитани вести