четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Груевски ќе се сретне со министерката за одбрана на Албанија

mimi_kodeli

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со министерот за одбрана на Република Албанија, Мими Кодели.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, а почетокот е предвиден за 13:30 часот.

Најчитани вести