петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Груевски ќе се сретне со претставници на американската компанија КСС

gruevski-cestitka500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претставници на американската компанија КСС.

По средбата ќе следува потпишувањето на договорите за реализација на инвестицијата.

Најчитани вести