понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Груевски ќе се сретне со Тачи

gruevski-taci-500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи на Република Косово, Хашим Тачи.

Како што соопштуваат од Владата, по средбата е предвидено потпишување на Договор за заемно поттикнување и заштита на инвестиции, кој во име на Република Македонија ќе го потпише заменик претседателот на Владата и министер за финансии, Зоран Ставрески.

Настанот ќе се одржи во Владата на Република Македонија.

Најчитани вести