четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски ќе се сретне со заменик помошникот државен секретар на САД

gruevski500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со Хојт Ји, заменик помошник државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија.

Најчитани вести