вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Груевски летува во Турција, Заев во Грција

gruevski-zaev1

Поврзани вести

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, заедно со своето семејство годишниот одмор го поминува во Турција. Лидерот, пак, на опозициската СДСМ, Зоран Заев заедно со своето семејство во текот јули го користеше својот годишен одмор. Заеви оваа година решија да одмораат во Грција, дознава Нетпрес од партиски извори на двете политички партии.

„Премиерот Никола Груевски со своето семејство се наоѓа на летен одмор во Република Турција, на покана на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, а во времетраење од 10 дена, почнувајќи од 9 август. Одморот ќе го помине на две места, едното во близина на Бодрум, другото во близина на Фетије, по половина од времето,“ иформираат од Владата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести