сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Груевски: Лидерите да ја стават волјата на народот пред сопствените амбиции и лични интереси

ВМРО-СПМНЕ и коалицијата денеска целосно ја прифати предложената методологија за чие имплементирање, како што бевме информирани и ние и комесарот Хан – има и капацитети и време, истакна Груевски.

Груевски: Лидерите да ја стават волјата на народот пред сопствените амбиции и лични интереси

Груевски: Лидерите да ја стават волјата на народот пред сопствените амбиции и лични интереси

Поврзани вести

Единствениот начин да напредуваме како држава и нација лидерите да ја стават волјата на народот пред нивните сопствени амбиции и лични интереси, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по средбата со претседателите на политичките партии дел од коалицијата „За подобра Македонија“.

Тој додаде дека двете институции најодговорни за спроведување на изборниот процес се во рацете на СДСМ. Државната изборна комисија и Министерството за внатрешни работи раководено од страна на техничкиот назначениот министер Оливер Спасовски имаат капацитет да гарантираат фер и демократски избори.

Најчитани вести