петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Груевски меѓу граѓаните на Делчево

delcevo

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, заедно со носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3, Никола Тодоров и со кандидатката за пратеник од Делчево, Милка Христова го посетија Делчево. Тие остварија повеќе средби со граѓани и ја презентираа проектите предвидени во изборнат акампања Проверено.

Исто така тие остварија средба и со младите.

За вечерва Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ  имаше закажано митинзи во Македонска Каменица и во Делчево, но истите беа заменети со други активности од почит кон верските чувства на граѓаните кои ги празнуваат велигденските празници.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести