вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 3

Груевски го посети меморијалниот центар на жртвите од холокаустот во Ерусалим

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Израел го посети Меморијалниот центар на жртвите од холокаустот „Јад Васхем“ во Ерусалим.

gruevski-holokaust-erusalim-640x360

Поврзани вести

 

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Израел го посети Меморијалниот центар на жртвите од холокаустот „Јад Васхем“ во Ерусалим.

gruevski-srusalim-holokaust-640x354

Претседатлот на македонската влада положи цвеќе во Меморијалениот центар кој е најголемиот во Израели е дел од воспоставената пракса на Израел при официјалните посети на државници од странство.

Најчитани вести