среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Груевски на бизнис форум во Париз

gruevski-forum

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски заедно со министерот без ресор задолжен за странски инвестиции Горан Мицковски,  министерот за надворешни работи Никола Попоски и директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот Климент Шекеровски, ќе престојува во Париз, Република Франција, на бизнис форум организиран од групацијата „Македонија 2025“.

Целта е презентација на можностите за инвестирање и поволностите кои се нудат во Македонија како и поврзување на повеќе успешни бизниси водени од македонски и претприемачи низ Европа и светот и можностите за нивен импакт во развојот на македонската економија.

На форумот предвидени се три одворни панели при што воведно обраќање ќе има премиерот Груевски.

Најчитани вести