среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Груевски на форумот „Европа 20-20 Предизвици и реформи за стопанството и животната средина“

gruevski

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на Eкономски форум на тема „Европа 20-20 Предизвици и реформи за стопанството и животната средина“.

Настанот ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ со почеток во 13 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести