петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Груевски на одбележување на 45 години од формирање на Друштвото за патишта на Македонија

gruevskiizjava

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на одбележување на јубилејот 45 години од формирањето на Друштвото за патишта на Македонија.

Настанот ќе се одржи во амфитеатарот на Градежниот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, со почеток во 11 часот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести