четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски на отпочнување градежни работи на улица „Маџари“ во Гази Баба

gruevskivladag50dshsdhshd2014629193622

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на отпочнување со градежни работи на улица „Маџари“, општина Гази Баба.

Настанот ќе се одржи во непосредна близина на основното училиште „Дане Крапчев“.

Најчитани вести