сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски на петта работна средба за инклузија на Ромите и Ромите бегалци

gruevski-za-itar-tass

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на петтата работна средба за инклузија на Роми и Роми бегалци.

Настанот ќе се одржи во просториите на Владата, со почеток од 11 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести