вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Груевски на почетокот на градежните работи за пробивање на Партизанска кон Ѓорче

gruevski_nikola

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на почеток на градежни работи за пробивање на булеварот „Партизански одреди“ кон Ѓорче Петров.

Настанот ќе се одржи на потегот кај новоизградениот кружен тек Порта Влае.

Најчитани вести