среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Груевски на поставувањето камен темелник на новиот објект на Турскиот театар

Поставување на камен темелник на новиот објект на Турскиот театар

gruevski izjava

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на поставување камен темелник на новиот објект наменет за Турски театар во близина на Железничката станица (поранешно балетско училиште).

Почетокот на настанот е предвиден за 11 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести