петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Груевски на потпишување договор со Групацијата БРГ

gruevski_1904_g111_7

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денеска ќе присуствува на потпишување на договор за реализирање на инвестиција со Групацијата БРГ.

Настанот ќе се одржи во зградата на Општина Велес.

Според информациите новата инвестиција во Велес ќе отвори 1.000 работни места.

Најчитани вести