недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски на промоција на 10 изданија на албански јазик дел од проектот „Превод на 1.000 стручни книги“

gruevski-za-itar-tass

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на промоција на 10 изданија на албански јазик кои се дел од проектот „Превод на 1000 стручни, научни книги и учебници од кои се учи на врвните, најдобрите и најреномираните универзитети во САД и Англија, а од областа на правото во Франција и Германија“.

Промоцијата ќе се одржи во амфитеатарот на Дисперзираните студии на ДУТ во Скопје (во просториите на поранешната стоковна куќа „Илинден“).

Почетокот на настанот е предвиден за 13,30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести