сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Груевски на промоција на нова медицинска опрема

Груевски денес ќе присуствува на промовирање нова медицинска опрема во Градската општа болница „ 8-ми Септември“. Почетокот на настанот е предвиден за 13:30 часот

top1gruevskiii

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денес ќе присуствува на промовирање нова медицинска опрема во Градската општа болница „ 8-ми Септември“.

Почетокот на настанот е предвиден за 13:30 часот.

Премиерот Груевски во текот на вчерашниот ден имаше богата агенда. Тој го посети Куманово и кумановско, каде изврши увид во работата на неколку Владини проекти, а исто така и оствари срдба со граѓаните.

Најчитани вести