петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Груевски на промоција на нови дела од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“

gruevski-knigi500

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска  ќе присуствува на промоција на нови дела од капиталната едиција „Ѕвезди на светската книжевност“.

Настанот ќе се одржи во Спомен домот на Мајка Тереза.

Најчитани вести