петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Груевски на средба со директорот на Џонсон Контролс

nikola-gruevski-011

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денес ќе оствари средба со Вили Ван Лои, директор во компанијата Џонсон Контролс.

Средбата ќе се одржи во просториите на Владата, со почеток во 13:30 часот.

По средбата се предвидени изјави за медиумите на директорот на Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони, Виктор Мизо и Вили Ван Лои.

 

Најчитани вести