петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Груевски на средба со генералниот директор на Директоратот за проширување во ЕК

nikola gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со Кристијан Даниелсон, генерален директор на Директоратот за проширување во Европската Комисија.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, со почеток во 17,30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести