сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски на средба со парламентарниот заменик министер за надворешни работи на Јапонија

gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе се сретне со парламентарниот заменик министер за надворешни работи на Јапонија, Такао Макино.

Средбата ќе се одржи во Владата со почеток од 15 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести