вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Груевски на средба со претседателите на националните сојузи на глувите и телесните инвалиди за нивните нови права

Macedonian Prime Minister and leader of the biggest ruling party VMRO Nikola Gruevski speaks during an interview with Reuters in Skopje

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претседателите на националните сојузи на глувите и на телесните инвалиди за новите права за целосно глуви лица и за квадриплегии кои почнуваат да се реализираат од оваа година.

Средбата ќе се одржи во Владата во 12,30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести