недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Груевски на средба со заменик претседателот на компанијата KPME

Груевски ќе се сретне Генадиј Сичов,

gruevski_1311_g11_1

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денеска  ќе оствари средба со  Генадиј Сичов, заменик претседател на компанијата „Konstantinovsky Plant of Metallurgical Equipment” (KPME).

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести