четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Груевски на средба со унгарскиот премиер Орбан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по средбата со премиерот на најразвиената германска покраина Баварија, Хорст Зехофер, денес е во посета на унгарскиот главен град Будимпешта, каде ќе има средба со премиерот Виктор Орбан.

gruevski-orban-640x361

Последни вести

Најпрво Груевски ќе има одвоена средба со Орбан, а потоа и средба со делегациите.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по средбата со премиерот на најразвиената германска покраина Баварија, Хорст Зехофер, денес е во посета на унгарскиот главен град Будимпешта, каде ќе има средба со премиерот Виктор Орбан.

Најпрво Груевски ќе има одвоена средба со Орбан, а потоа и средба со делегациите.

Најчитани вести