четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Груевски на свечено пуштање во употреба на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Pocetok na treta faza od prosiruvanje na MT Gologanov (1)

Последни вести

Премиерот Никола Груевски ќе присуствува на официјално отворање за сообраќај на третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“, наспроти поранешната фабрика „Алумина“.

Најчитани вести