среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Груевски на Велигденска литургија во Кичево

Според најавеното Груевски претходно во 21 часот ќе присуствува и на Велигденската воскресна миса во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

download (3)

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски по повод големиот христијански празник Велигден вечерва ќе присуствува на Велигденска воскресна литургија во Кичево во црквата „Свети Петар и Павле“.

Според најавеното Груевски претходно во 21 часот ќе присуствува и на Велигденската воскресна миса во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести