среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 18

Груевски: Најмодерна шестоседна жичарница ќе се гради на Попова Шапка

Поврзани вести

Ќе се изгради нов модерен скијачки центар Попова Шапка каде АД Елем во 2016 започна со реализација на првата фаза.

– Проектот кој вклучува изградба на најмодерна шестоседна жичарница со должина на трасата од 1.420 метри и капацитет за транспорт до 2.400 скијачи на час, по што ќе се зголеми дневниот капацитет на скијалиштето на 3.150 лица. Предвидени се и други работи на овој скијачки центар, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во ИЕ4 Никола Груевски на вечерашниот митинг во Гостивар.

Најчитани вести