недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски: Најмалку 20 компании ќе инвестираат во 2014 во Македонија

Најмалку 20 компании ќе инвестираат во нашата земја во текот на 2014 година.

Поврзани вести

Претседателот на македонската Влада, Никола Груевски, денес најави нови инвестиции кои пристигнуваат во Македонија.Најмалку 20 компании ќе инвестираат во нашата земја во текот на 2014 година.

Тој посочи дека станува збор за неформални одлуки од компаниите.

Имињата на инвеститорите не ги откри, бидејќи како и досега, ги остави по донесување на одлуката самите да си ја најават својата инвестиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести