понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски: Нашите ветувања се видливи дела за граѓаните

Продолжуваме со реални дела да ја покажуваме нашата посветеност кон напредокот, обезбедување на услови за развој и подобар стандард, напиша Груевски, на својот ФБ профил.

груевски

Поврзани вести

Нашите ветувања и дадениот збор стануваат реалност и видливо дело наменето за граѓаните, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Никола Груевски споделувајќи снимка направена со дрон од изградбата на автопатот Миладиновци-Штип.

Новиот автопат Скопје – Штип забрзано се пробива, за поквалитетно поврзување на источна Македонија, за економски напредок и поквалитетен живот на граѓаните. Продолжуваме со реални дела да ја покажуваме нашата посветеност кон напредокот, обезбедување на услови за развој и подобар стандард, напиша Груевски.

Најчитани вести