четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Груевски: Не мислам дека техничка влада е решение

nikola-gruevski-011

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски од утрешната средба со Зоран Заев очекува да започнат разговорите и притоа откако ќе започнат, СДСМ да престане да и прави штета на државата.

Запрашан дали смета дека формирањето на техничка влада е решение за излез од политичката криза изјави дека „не мисли дека техничката влада е решение.“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести