среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Груевски: Нови 600 милиони евра за субвенции за земјоделците

„Ова е историски највисок постигнат износ за поддршка на земјоделците,“ рече Груевски.

gruevski-centralen

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди вкупно 600 милиони евра за развој на земјоделството и руралните средини, по 150 милиони секоја година.

Ова го најави премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг во Скопје.

„Ова е историски највисок постигнат износ за поддршка на земјоделците,“ рече Груевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести