понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Груевски објави нова инвестиција вредна над 10 милиони евра

investicija

Поврзани вести

Претседателот на македонската Влада, Никола Груевски, преку својот Фејсбук профил објави нова инвестиција која ќе овозможи нови работни метса.

Груевски извести дека станува збор за италијанска мултинационална компанија од машинскиот сектор.

-Добра вест. Нова италијанска инвестиција, мултинационална компанија од машинскиот сектор, над 10 милиони евра инвестиција и нови вработувања, објави Груевски.

Наскоро се очекуваат повеќе детали за инвестицијата

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести