недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

Груевски: Очекувам овој пат СДСМ да не прави опструкции

Политичкиот договор е компромис и можно е некој да не е задоволен од решенијата, но сега е најважно тој да се спроведе и земјата да излезе од политичката криза, вели Груевски

gruevski-ohrid

Поврзани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој се наоѓа во посета на Охрид и охридско истакна дека очекува СДСМ да не прави опструкција, со цел Македонија да излезе од политичката криза.

-Последниот договор што го направија партиите е постигнат со консензус, и сите правеле некакви отстапки, изјави денеска Груевски, кој додаде дека очекува СДСМ сега да не прават опструкција со цел Македонија да излезе од политичката криза.

Тој додаде дека политичкиот договор е компромис и можно е некој да не е задоволен од решенијата, но сега е најважно тој да се спроведе и земјата да излезе од политичката криза.

 

Најчитани вести