понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски: Она што СДСМ го направи е рамно на велепредавство

zaev-5_thumb_medium500_334

Последни вести

Домашниве марионети прават се поголеми грешки секој ден. Секоја недела по уште една нова штета за државава. Покрај креираните лаги на најбрутален начин тие пред некој ден направија сериозна грешка и голем удар за државата, истакна премиерот Груевски на денешниот голем народен собир во Тетово.

Премиерот потенцира дека тоа што тие го направија е рамно на велепредавство.

-Тие се обидуваат да им наштетат на нашите безбедносни институции, да ја нарушат соработката со земји кои долги години ни помагаат во различна форма. Замислете, онака како да се работи за некоја обична пресконференција од оние недоветните на Шилегов, или уште повеќе оние на оној аболицираниот од Струмица кој сам се фали дека направил милиони евра, и така замислете, си излегуваат сите како петли на прес конференција, така гордо, па овој нели го пречекуваат со аплауз, демек големиот херој, тој се појавува те оклештен, те наводно со спуштена веѓа, демек загрижен за тоа што се случува во државата, мртов ладен издава државна тајна. Човек не може а да не си каже, па добро дали е нормален овој човек? Не е ни чудно што веќе и цела меѓународна заедница не скриено го поставува истото прашање за него. И со секој изминат ден, овој човек ја потврдува оправданоста на ова прашање, рече Груевски.

Најчитани вести