понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Груевски: Освен во случајот со Заев никогаш не се снимало ниту ќе се снима во мојата канцеларија

zaevng

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денес во своето обраќање до јавноста одговори на сите прашања поврзани со актуелните политички случувања во земјава. Меѓу другото тој даде одговор на прашањето „Дали во неговата канцеларија постојано се снима“?

-Одговорот е НЕ. Никогаш не се снимало ниту ќе се снима, освен доколку, како во случајот обвинителството не издаде таква наредба, рече тој.

Потенцираше дека при претходната оправдана пријава Обвинителството издало наредба во неговата канцеларија да биде монтирана, а потоа демонтирана опрема за снимање.

Најчитани вести