понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски: Пензиите и социјалната помош ќе се зголемат за нови 21,5 отсто

„Ова е историски највисок постигнат износ за поддршка на земјоделците,“ заклучи премиерот.

poln-4

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски најави дека за секоја година ќе има зголемување на пензиите на пензионерите за 5 отсто, за 4 години тоа значи за 21,5%.

ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди вкупно 600 милиони евра за развој на земјоделството и руралните средини, по 150 милиони секоја година.

„Ова е историски највисок постигнат износ за поддршка на земјоделците,“ заклучи премиерот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести