сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 46

Груевски на терен во општина Петровец

gruevski-izjavaaa-1

Поврзани вести

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на отпочнување со изградба на логистичко-дистрибутивен центар Тинекс во Чојлија, општина Петровец. Започнувањето на изградбата е закажано за во 13 часот.

Најчитани вести