понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Груевски: Планираме изградба на голем број патишта низ Македонија

nikola-avtopati

Последни вести

Планираме градба на голем број на патишта, експресни, автопатишта, регионални патишта и веќе започнавме дел од нив, автопатот Охрид-Кичево, автопатот Штип-Скопје, веќе се започнаа и во наредниот мандат ќе бидат завршени.

Ова го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од Тетово, кој додаде дека моментално се гради и автопатот Демир Капија-Гевгелија како и голем број на други патишта низ Македонија.

„Тука нема да застанеме, во нашата програма се предвидени многу повеќе и јас ве повикувам ги повикувам сите граѓани да ја прочитаат таа програма за да знаат што се ќе се случува во Македонија во нердните години“, порача Груевски од говорницата во Тетово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести