четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Груевски оствари повеќе политички и бизнис средби во Кина

samit-gruevski-1

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, на маргините на Самитот на земјите од Централна и Источна Европа и Народна Република Кина, што се одржува во кинескиот град Суџоу, оствари поголем број на билатерални средби и разговори со политичките претставници на другите присутни држави, како и средби со претставници на компании кои имаат потенцијал за инвестиции во нашата земја.

Груевски оствари средба со премиерот на Естонија

Премиерот Груевски…

Најчитани вести