среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Груевски: Продолжуваме со реформите и покрај клеветите од опозицијата

Груевски вели опозицијата предизборната кампања ја продолжува со оцрнување на луѓето од власта

1struga1-580x364

Поврзани вести

Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Валандово рече дека опозицијата кампањата за вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори ја продолжува со оцрнување на луѓето од власта.

„Смислиле црни сценарија, ќе ги оцрнуваме луѓето од власта, ќе ги правиме криминалци, ќе ги правиме вакви, ќе ги правиме онакви, ќе им монтираме случаи, ќе измислуваме случаи-тоа е најновата тактика. Ќе ја слушаме и таа тактика. Ќе ги слушаме и ќе ги истрпиме. Ќе се силат повторно, ќе викаат, ќе клеветат, ќе навредуваат, ќе лажат. Ние ќе се си ја тераме нашата работа, проектите, делата, реформите, нашето работење, нашата програма, тоа што ќе се случува во Македонија во наредните четири години“, рече Груевски.

На митингот во Валандово беа претставени носителот на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Четвртата изборна единица, Зоран Ставрески и кандидадите за пратеници

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести