среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Груевски на промоција на нови книги

gruevski-za-fajnenshl-tajms-golema-izborna-pobeda-vo-april

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на промоција на нови книги од капиталниот проект „Превод на дела од македонската книжевност на шест странски јазици“.

Настанот ќе се одржи во Македонскиот народен театар.

Почетокот на настанот е предвиден за 13:00 часот.

Најчитани вести