петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Груевски: Прва темелна реконструкција на поликлиниката Букурешт

Оваа реконструкција е дел од мега-проектот на Владата за градење и реконструкција на болници.

nikolagruevski

Поврзани вести

Одговарајќи на новинарско прашање, премиерот најави дека од утре започнува темелна реконструкција на поликлиниката Букурешт, инвестиција вредна 24 милиони денари.

„Ќе биде целосна реконструкција бидејќи поликлиниката Букурешт, освен пред две-три години, кога се променија прозорците, и се интервенираше во санитарните јазли и тоалетите, надвор од тоа не е ништо инвестирано и реконструирано во оваа болница. “, потенцираше премиерот.

Груевски нагласи дека оваа реконструкција е доста значајна , бидејќи поликлиниката Букурешт прима најголем број пациенти годишно, само 1500 пациенти дневно.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести