четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Груевски: СЈО има задача да го оцрни ВМРО-ДПМНЕ и да му помогне на СДСМ со што го срушија својот кредибилитет

katica-janeva-sjo

Поврзани вести

Прес-конференциите на Специјалното јавно обвинителство, нивните празни пријави кои ги доставуваа за истраги и слично до судовите, укажуваат дека ова обвинителство практично е узурпирано од една група на луѓе таму која е длабоко партиски мотивирана и која има единствена задача да ги оцрни луѓето кои се во ВМРО-ДПМНЕ и на тој начин да му помогне на СДСМ да дојде на власт.

Ова го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во Дневникот на Сител ТВ.

Тоа не беше идејата кога се договаравме за создавање на вакво обвинителство и тоа го сруши кредибилитетот на ова обвинителство. Луѓето таму го загубија кредибилитетот и веќе талкаат, прават чекори кои се неразбирливи, кои немаат правна основа, кои не се професионални, кои се партиски мотивирани и тоа е многу видливо, додаде Груевски.

Најчитани вести