четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Груевски: Скопската железница темелно ќе се реконструира

gruevski

Поврзани вести

Подготовките за реконструкција на скопската железница се во завршна фаза, вели премиерот Никола Груевски, кој денеска присуствуваше на отворањето на повеќенаменско игралиште во општина Бутел.
Откако е направена железничката станица во Скопје, досега немало никакви интервенции.

Кон крајот на месец март или почетокот на април ќе започне темелна реконструкција на скопската железница.

Владата на Република Македонија за овој проект оддели 2,6 милиони евра.

Железницата ќе биде целосно реконструирана, со нови тоалети, пристапи за инвалидни лица, чекални и конечно Скопје ќе добие модерна железничка станица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести