среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Груевски со отчет за 100 дена Влада

2F159C02-2A0A-4E0E-A3A0-A1C565666CD6_cx0_cy1_cw0_w800_r1

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе даде отчет по повод 100 дена од работењето на новата Влада.

Отчетот, како што информра владината прес-служба, ќе се одржи во просториите на Владата на Република Македонија во 13 часот и 30 минути.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести