недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 10

ФОТО: Груевски со сопругата меѓу верниците во Чаир

Премиерот Никола Груевски со сопругата Боркица Груевска утрово по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божик, беше меѓу верниците од Чаир.

gruevski-bozik-1

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски со сопругата Боркица Груевска утрово по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божик, беше меѓу верниците од Чаир.

gruevski-bozik-3

Тој присуствуваше на литургија во црквата Свети Никола во скопски Чаир, по повод денешниот голем празник Божик.

gruevski-bozik-2

Потоа, се упати кон Соборниот храм каде најголем број на верници од Скопје присуствуваат на литургија на овој ден.

gruevski-bozik-4

gruevski-bozik-5

gruevski-bozik-6

Најчитани вести