четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Груевски: Спремаме позитивна бомба, која ќе реши долгогодшен проблем на многу граѓани

Заев отсекогаш се заканувал, нека продолжи да се заканува. Ние работиме друг тип на бомби. Еве спремаме една бомбичка, но позитивна со која ќе решиме долгогодишен проблем на илјадници луѓе во Македонија. Тоа планираме наскоро да го објавиме, вели премиерот Никола Груевски.

grujo

Последни вести

Премиерот Никола Груевски синоќа во дневникот на Сител ги искоментира најавите на Зоран Заев за некакви бомби.

Наспроти бомбите кои СДСМ ги најавува, Груевски вели дека тие спремаат позитивна бомба.

-Заев отсекогаш се заканувал, нека продолжи да се заканува. Ние работиме друг тип на бомби. Еве спремаме една бомбичка, но позитивна со која ќе решиме долгогодишен проблем на илјадници луѓе во Македонија. Тоа планираме наскоро да го објавиме. Ние имаме позитивен приод кон решавање на проблемите, кон реформи, кон помагање на луѓето. Тие се заглавени во друга сфера во негативним кампањи, манипулации, рече Груевски.

Тој додаде: Ние ќе тераме по наше, тие по нивни, па народот нека пресуди.

Најчитани вести