петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Груевски убедливо го води Заев во ИЕ 4

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата изборна единица, Никола Груевски, убедливо води пред неговиот противкандидат во истата изборна единица и лидер на СДСМ, Зоран Заев.

ИЕ4

Поврзани вести

Ова го покажува вториот дел од анкетата на Институтот Павел Шатев.

anketa-ie4

Резултатите покажуваат дека во четвртата изборна единица, Груевски би добил 36,1 отсто од гласовите, а Заев 22,3 отсто.

Анкетите на овој институт во минатото се покажаа како едни од најверодостојните.

Најчитани вести